Skip to content
Bulunduğunuz sayfa:

Ziyaretçi Defterine Yaz


Sedat Gıran    28 Mart 2014 17:08 | Antalya
sed.giran@hotmail.com
Ardahan Dedegül Köyü eşrafından 1970 li yıllarda birlikte öğretmen olarak görev yaptığımız Maarif Topçu'ya ulaşmak istiyorum. Oğlu Ender sanıyorum derneğinizin üyesi. Telefonunu bildirirseniz memnun olurum.Seat GIRAN TEL:05334489645

sedat gıran    28 Mart 2014 16:58 | Antalya
sed.giran@hotmail.com
Köyünüz eşrafından Ankarada olduğunu sandığım.1970 yıllarda birlikte görev yaptığımız meslektaşım Maarif Topçu'ya ulaşmak istiyorum.Telefonunu bilen varsa bana iletirse sevinirim. Sedat GIRAN

ERDOĞAN DURSUN    24 Mart 2014 12:36 | ankara
erdo06_hayalimm@hotmail.com
s.a. herkese ankara'dan slmlar size

Sürmeli OCAK    11 Mart 2014 23:10 | İZMİR/Foça
zekiocak_75@windowslive.com
Ben uzun süredir siteye girmemiştim köyümüzün değerli insanlarının üzüntülerini kayıplarını okudum bende rasim abinin eşi Gülhanım yengeye ahmet amcanın eşi Hediye ablaya kamil abinin eşi Saniye yengeye allahtan rahmet bütün yakınlarının sevenlerinin başı sağolsun.

Tarık COŞKUN    01 Mart 2014 10:26 | İZMİR
Hakkın Rahmetine kavuşan Dayım oğlu Kamil AYDIN'ın eşi Saniye Ablama Allahtan rahmet,Kamil Abiye,çocuklarına ve yakınlarına baş sağlığı dilerim.Çok ekmeğini yemiştim.Mekanı Cennet olsun.Amin

Soner DURSUN    28 Şubat 2014 09:00 | ANKARA
Kamil AYDIN ın eşi Saniye AYDIN vefat etmiştir cenazesi bugün 2802.2014 günü öğlen namazına mütakip Karşıyaka mezarlığında toprağa verilecektir.

Orhan Coşkun    21 Şubat 2014 07:39 | İstanbul
orhan.3475@hotmail.com
Sayın Adnan Atabek; Sanırım sizin aradığınız Asım Yıldız'dır. Onun oğullarından Hazım Yıldız, Ardahan Dedegül köyünde oturuyor. Bir Oğlu İzmir de, bir oğlu da Aydın'ın bir sahil kasabasın da oturuyorlar ama ben onların tam adreslerini bilmiyorum. Umarım adreslerini bilen birileri size yardımcı olacaktır. Aslında onun oğullarının tam adresini sadece yakının da oturan köylüler bile bilirler zira pek fazla kopukturlar köylülerinden. Saygılar.

ADNAN ATABEK    19 Şubat 2014 20:19 | BURSA
DEDEGÜL KÖYÜNDEN, ASİM ADLI KİŞİNİN ŞAVŞATTA EVLİ GÜLESER ADLI BACISININ YAKINLARINDANIM. SOYADINI BİLMEDİĞİM ASİM'İN SÜLALESİNİ ARIYORUM. İZMİRDE OLDUKLARI HAKKINDA BİR BİLGİ EDİNDİM.

Orhan Coşkun    11 Şubat 2014 11:16 | İstanbul
orhan.3475@hotmail.com
Ahmet dayımın eşi Hediye ablanın hakkın rahetine kavuştuğunu üzüntüyle öğrendim. Hediye ablaya Allah'tan rahmet, çocuklarına ve sevenlerine baş sağlığı dilerim. Gurbetin kalleşliğini bir defa daha acıyla hissetmenin verdiği teessürle isyan ediyorum. En yakınlarımızın ölümlerini bile günler sonra duymanın isyanını içimizde yaşıyoruz malesef.

Tarık Coşkun    07 Şubat 2014 23:17 | İZMİR
tarikcoskun35@hotmail.com
Hakkın rahmetine kavuşan Ahmet Dayımın hanımı Hediye Aydın Ablama Allahtan rahmet diliyorum,mekanı cennet olur inşallah.Çocuklarına ve yakınlarına ayrı ayrı baş sağlığı diliyorum.Allah sabırlar versin.

MURAT AYDIN    07 Şubat 2014 14:31 | İZMİR
ERDOĞAN AYDIN AMCAM IN ANNESİ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.MERHUMA ALLAH TAN RAHMET SEVENLERİNE VE YAKINLARINA ALLAH SABIRLAR VERSİN.

Turan    31 Ocak 2014 09:48 |
……
Dedegül demis'ken s'airin büyüdügü bu yerden söz etmemek olmaz. Dedegül kimine göre sadece bir köydür. Oysa bizim için bir okul. Öyle bir okul ki köy yas'amı içinde s'ehri, üniversiteyi, tarımı, göçü, sporu, tiyatroyu, is'birligini, emegi, imeceyi, sorumlulugu, hazin ve yosulluk dolu yas'am müs'adelelerini, kazanmayı, kaybetmeyi ve dahi çok ama çok s'eyi o küçük tas'tan yapılı evlerin arasındaki toprak yollarda ögrenirsiniz. Yas'ama dair pek çok beceriyi ögreten adı köy kendi üniversite bu mekanlı olmak bir ayrıcalık gibidir.
Çünkü Dedegüllü olmak;(Çayırdan gelip en temiz elbiselerini giyerek köy içine inmektir, inip yas'lılarla çayır, tarla, ot, yayla, kuzu, koyun sohbeti yapabilmeyi gerektirir.
Aks'am saatlerinde Cefer eminin harmanında yorgun argın demeden maç yapabilmektir. Hatta maçta, tas'ın üstünden giden topun gol olup olmadıgını köyün imamına sorabilmektir. (Böylelikle imamın sırtına bir vurmayı garentilemis' olursun... Çünkü imam gol derse kendi takımından degil derse rakip oyuncular- dan mutlaka s'aka usulü bir dayak yer)
Dedegüllü olmak Ardahana gidip s'ehirliye Rasim hocayla piyes oynabilmektir. Koro ve solo olarak türkü söyleyebilmektir. S'ehirliye s'ehir kültürü sunabilmektir. Ardahandan aldıgın çıtır s'eher ekmegini deri peynirine banım yiyebilmektir.
Kadir eminin (S'entürk) ve S'aho dedenin nüktelerini anlayabilmektir.
Dedegüllü olmak yaylaya yayan gitmek, tas'lı yokus'tan Dedegüle, çayırlara, tarlalara bütün olarak bakabilmektir.
Dedegüllü olmak danayı, kuzuyu otlatma bahanesiyle evden ayrılıp kırlarda kafadarlar kıco oynayabilmektir.
Dedegüllü olmak çayırı, tarlayı hasat edip patosu da yoluna koyduktan sonra üniversiteye gidebilmektir; oranın da hakkını verebilmektir.
Dedegüllü olmak tatile, Didim’e, Marmaris’e gitmek degil; köye gelip daha çok yorulmak pahasına büyüklerin ellerinden öpebilmektir onların tırmıgına, getine el verebilmektir.
Dedegüllü olmak büyük s'ehirden gelenlerin zog, yaba, zencir, tırpanı bilmemelerine doyasıya gülebilmektir. Senin yemedigin kaymagı kas'ık kas'ık götürüs'ünü seyredebilmektir.
Büyükçaya ve moreve yüzmeye giderken hep aynı tarladan patates çalmamaktır. Her mevsimi farklı is', heyecan ve mes'akkat dolu bu s'irin köyden yetis'en pekçok meslek erbabından biri de bu satırlara konu olan babam Rasim Temur’dur. Bir iki cümle ile onun yas'ımından da söz ettikten sonra satırları onun duygularını, düs'üncelerini, heyecanlarını, üzüntülerini içeren mısralara bırakalım.
…….devamı Öyle Özledim ki adlı şiir kitabında.

Orhan Coşkun    20 Ocak 2014 09:08 | İstanbul
orhan.3475@hotmail.com
Rasim Abi'nin eşi Gülhanım yengenin vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma ALLAH'tan rahmet, eşine, çocuklarına, dost ve akrabalarına sabır ve baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Orhan Coşkun    20 Ocak 2014 09:04 | İstanbul
orhan.3475@hotmail.com
Sevgili Yeğenim Soner Coşkun'un vefatı nedeniyle baş sağlığı mesajı yazan, telefonla tazıyelerini bildiren ve bizzat cenaze merasimine katılmak üzere uzaktan ve yakından gelerek acılarımızı paylaşan tüm dostlarımıza Coşkun ailesi adına ve kendi adıma teşekkürlerimi, şükranlarımı, saygılarımı sunuyor; tüm ebediyete kavuşmuş geçmişlerimize ALLAH'tabn rahmet diliyorum.

muammer dursun    08 Ocak 2014 22:36 | ist
dursun_mamos@hotmail.com
rasim amcamın hanımı gülhanım yeng hakkın rahmetine kavuşmuştur kendisine allahtan rahmet tüm yakınlarına ve sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyorum allah gani gani rahmet etsin mekanı cennet olsun


327
Ziyaretçi Defteri Kayıtlar
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...
Sedat Gıran
Ardahan Dedegül Köyü eşrafından 1970 li

Multimedya


KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi